  • CK45-B3DD102KYVNA
CK45-B3DD102KYVNA
advertisement
Manufacturer No:
CK45-B3DD102KYVNA
HK JDW NO:
769-CK45-B3DD102KYVNA
Datasheet:
CK45-B3DD102KYVNA
Purchasing and Inquiry
CK45-B3DD102KYVNA Overview
Ceramic capacitor is 0.295Dia 7.50mm in size/dimension for this device.This coefficient equals B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
CK45-B3DD102KYVNA Features
a size/dimension of 0.295Dia 7.50mm
with B being the highest temperature coefficient
CK45-B3DD102KYVNA Applications
There are a lot of TDK Corporation CK45-B3DD102KYVNA applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
CK45-B3DD102KYVNA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    1000pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm