  • CK45-B3AD472KYVNA
CK45-B3AD472KYVNA
advertisement
Manufacturer No:
CK45-B3AD472KYVNA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CK45-B3AD472KYVNA
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
CK45-B3AD472KYVNA
Purchasing and Inquiry
CK45-B3AD472KYVNA Overview
Programs on this device are of 0.433Dia 11.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with B being the highest temperature coefficient.
CK45-B3AD472KYVNA Features
a size/dimension of 0.433Dia 11.00mm
with B being the highest temperature coefficient
CK45-B3AD472KYVNA Applications
There are a lot of TDK Corporation CK45-B3AD472KYVNA applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
CK45-B3AD472KYVNA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    CK45
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    4700pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm