  • CK06BX824KTR
CK06BX824KTR
advertisement
Manufacturer No:
CK06BX824KTR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CK06BX824KTR
Description:
820nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CK06BX824KTR
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Tolerance
    10%
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    820nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-C-11015
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Size Code
    2929
  • Custom Capabilities
    Tape and Reel
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.37mm