  • CK05BX473KAP2
CK05BX473KAP2
advertisement
Manufacturer No:
CK05BX473KAP2
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CK05BX473KAP2
Description:
47nF Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
CK05BX473KAP2
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm