  • CK05BX470KAP1
CK05BX470KAP1
advertisement
Manufacturer No:
CK05BX470KAP1
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CK05BX470KAP1
Description:
47pF Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
CK05BX470KAP1
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Length
    4.83mm