  • CK05BX333K7301
CK05BX333K7301
advertisement
Manufacturer No:
CK05BX333K7301
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CK05BX333K7301
Description:
33nF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
CK05BX333K7301
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Pitch
    5.08mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Lead Diameter
    635 μm
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    2.29mm