  • CK05BX152K7301
CK05BX152K7301
advertisement
Manufacturer No:
CK05BX152K7301
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CK05BX152K7301
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
1.5nF Ceramic Capacitor 10% Molded
Step5Bar-code shipping tag
CK05BX152K7301
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Pitch
    5.08mm
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Lead Diameter
    635 μm
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    2.29mm