  • CK05BX100K7301
CK05BX100K7301
advertisement
Manufacturer No:
CK05BX100K7301
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CK05BX100K7301
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
10pF Ceramic Capacitor 10% Molded
Step5Bar-code shipping tag
CK05BX100K7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Pitch
    5.08mm
  • Depth
    2.29mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    2.3mm