  • CIR08F-24A-28S-F80
CIR08F-24A-28S-F80
advertisement
Manufacturer No:
CIR08F-24A-28S-F80
HK JDW NO:
410-CIR08F-24A-28S-F80
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line), Right Angle 28 Positions Crimp Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CIR08F-24A-28S-F80
  • Feature
    Cable Clamp
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    28
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200VAC 250VDC
    Silver
  • Current Rating (Amps)
    13A
  • Orientation
    N (Normal)
  • Ingress Protection
    Environment Proof
  • Current Rating
    13A
  • Shell Finish
    Olive Drab Cadmium
  • Shell Size - Insert
    24-A28
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Ratings
    Environment Proof
  • Contact Plating
    Silver
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line), Right Angle
  • Number of Pins
    28
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C