  • CIR08F-24-28S
CIR08F-24-28S
advertisement
Manufacturer No:
CIR08F-24-28S
HK JDW NO:
410-CIR08F-24-28S
Package:
Datasheet:
CIR08F-24-28S
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line), Right Angle 24 Positions Solder Cup Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
CIR08F-24-28S
    Select All
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line), Right Angle
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Feature
    Cable Clamp
  • Termination
    Solder Cup
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    24
  • Voltage - Rated
    200VAC 250VDC
  • HTS Code
    Silver
  • MIL Conformance
    YES
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
    NO
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    WATER PROOF
  • Total Number of Contacts
    24
  • Orientation
    N (Normal)
  • Ingress Protection
    Environment Proof
  • Current Rating
    13A