  • CIR06F-40-A35SW-F80
CIR06F-40-A35SW-F80
advertisement
Manufacturer No:
CIR06F-40-A35SW-F80
HK JDW NO:
410-CIR06F-40-A35SW-F80
Package:
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 35 Positions Crimp Silver Olive Drab Cadmium Bulk W Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
CIR06F-40-A35SW-F80
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    35
  • Voltage - Rated
    900VAC 1250VDC
    Silver
  • Current Rating (Amps)
    23A
  • Orientation
    W
  • Ingress Protection
    Environment Proof
  • Shell Finish
    Olive Drab Cadmium
  • Shell Size - Insert
    40-A35
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
    Aluminum Alloy
  • Insert Material
    Neoprene
  • Backshell Material, Plating
    Aluminum Alloy, Olive Drab Cadmium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C