  • CIR06F-24-9P-F80
CIR06F-24-9P-F80
advertisement
Manufacturer No:
CIR06F-24-9P-F80
HK JDW NO:
410-CIR06F-24-9P-F80
Package:
Datasheet:
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 2 Positions Crimp Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 10822
Step5Bar-code shipping tag
CIR06F-24-9P-F80
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CIR
  • Published
    2013
  • Feature
    Cable Clamp
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    2
  • Voltage - Rated
    500VAC 700VDC
    Silver
  • Orientation
    N (Normal)
  • Ingress Protection
    Environment Proof
  • Current Rating
    80A