  • CIR06A40A-35SWF80T89
CIR06A40A-35SWF80T89
advertisement
Manufacturer No:
CIR06A40A-35SWF80T89
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
HK JDW NO:
410-CIR06A40A-35SWF80T89
Package:
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 35 Positions Crimp Silver Black Anodized Bulk W Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
CIR06A40A-35SWF80T89
    Select All
  • Contact Plating
    Silver
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CIR
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    35
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    900VAC 1250VDC
  • Fastening Type
    Bayonet Lock
  • Contact Finish - Mating
    Silver
  • Current Rating (Amps)
    13A
  • Orientation
    W
  • Current Rating
    13A