  • CIR06-32A-13S
CIR06-32A-13S
advertisement
Manufacturer No:
CIR06-32A-13S
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
HK JDW NO:
410-CIR06-32A-13S
Package:
Datasheet:
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 13 Positions Solder Cup Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
CIR06-32A-13S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CIR
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    13
  • Color
    Olive Drab
  • Voltage - Rated
    900VAC 1250VDC
  • Fastening Type
    Bayonet Lock
  • Contact Finish - Mating
    Silver
  • Orientation
    N (Normal)
  • Current Rating
    23A