  • CIR030AF-32A-13S-F80
CIR030AF-32A-13S-F80
advertisement
Manufacturer No:
CIR030AF-32A-13S-F80
HK JDW NO:
410-CIR030AF-32A-13S-F80
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 13 Positions Crimp Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
CIR030AF-32A-13S-F80
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Flange
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Feature
    Cable Clamp
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    13
  • Voltage - Rated
    900VAC 1250VDC
    Silver
  • Current Rating (Amps)
    23A