  • CIR020R32A13PF80T39
CIR020R32A13PF80T39
advertisement
Manufacturer No:
CIR020R32A13PF80T39
HK JDW NO:
410-CIR020R32A13PF80T39
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 13 Positions Crimp Silver Epoxyurhetanic Varnish Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
CIR020R32A13PF80T39
    Select All
  • Mount
    Flanges, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Flange
  • Shell Material
    Aluminum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    13
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    900VAC 1250VDC
    Silver
  • Orientation
    N (Normal)
  • Ingress Protection
    Environment Proof
  • Current Rating
    23A