  • CIR01CF-16-12P-F80
CIR01CF-16-12P-F80
advertisement
Manufacturer No:
CIR01CF-16-12P-F80
HK JDW NO:
410-CIR01CF-16-12P-F80
Package:
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 1 Positions Crimp Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
CIR01CF-16-12P-F80
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Insert Material
    Neoprene
  • Backshell Material, Plating
    Aluminum Alloy, Olive Drab Cadmium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Feature
    Backshell, Cable Clamp
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    1
  • Voltage - Rated
    500VAC 700VDC
    Silver
  • Current Rating (Amps)
    80A