  • CHT70C3747PLT
CHT70C3747PLT
advertisement
Manufacturer No:
CHT70C3747PLT
HK JDW NO:
221-CHT70C3747PLT
Datasheet:
CHT70C3747PLT
Step5Bar-code shipping tag
CHT70C3747PLT
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    37.4MHz
  • Frequency Stability
    ±150ppm
  • Current - Supply (Max)
    40mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.4mm
  • Operating Frequency
    37.4MHz
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm