  • CHS804805-R
CHS804805-R
advertisement
Manufacturer No:
CHS804805-R
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-CHS804805-R
Package:
8-DIP Module
Datasheet:
CHS804805-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CHS804805-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module
  • Surface Mount
    NO
  • Weight
    20.999994g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    CHS (80W)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.30Lx0.90W x 0.41 H 33.0mmx22.8mmx10.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P8
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    250V
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    16A
  • Output Power
    80W
  • Current - Output 1
    40A
  • Height
    10.5mm
  • Length
    33mm
  • Width
    22.76mm