  • CHS5004812-R
CHS5004812-R
advertisement
Manufacturer No:
CHS5004812-R
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-CHS5004812-R
Package:
Quarter Brick
Datasheet:
CHS5004812-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CHS5004812-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Quarter Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    CHS (500W)
  • Size / Dimension
    2.30Lx1.45W x 0.37 H 58.4mmx36.8mmx9.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    504W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    95%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    42A