  • CHP2512K2003FBT
CHP2512K2003FBT
advertisement
Manufacturer No:
CHP2512K2003FBT
HK JDW NO:
875-CHP2512K2003FBT
Package:
2512
Datasheet:
Description:
Thick Film, 200kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CHP2512K2003FBT
  • Contact Plating
    Lead, Tin
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    200kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    2W