  • CHP2512K2001JBT
CHP2512K2001JBT
advertisement
Manufacturer No:
CHP2512K2001JBT
HK JDW NO:
875-CHP2512K2001JBT
Package:
2512
Datasheet:
Description:
Thick Film, 2kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
CHP2512K2001JBT
  • Contact Plating
    Lead, Tin
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    2W