  • CHP2010K68R1FNT
CHP2010K68R1FNT
advertisement
Manufacturer No:
CHP2010K68R1FNT
HK JDW NO:
875-CHP2010K68R1FNT
Description:
Thick Film, 68.1Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CHP2010K68R1FNT
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    68.1Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Depth
    2.54mm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    5.08mm