  • CHP2010K4421FNT
CHP2010K4421FNT
advertisement
Manufacturer No:
CHP2010K4421FNT
HK JDW NO:
875-CHP2010K4421FNT
Description:
Thick Film, 4.42kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CHP2010K4421FNT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Silver, Tin
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    4.42kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W