  • CHP1505L2201JB
CHP1505L2201JB
advertisement
Manufacturer No:
CHP1505L2201JB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CHP1505L2201JB
Package:
1505
Datasheet:
Description:
Thick Film, 2.2kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
CHP1505L2201JB
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1505
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1W