  • CHB100W-48S28-DIN
CHB100W-48S28-DIN
advertisement
Manufacturer No:
CHB100W-48S28-DIN
HK JDW NO:
136-CHB100W-48S28-DIN
Quantity:
In Stock : 4584
Step5Bar-code shipping tag
CHB100W-48S28-DIN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    CHB100W (100W)
  • Size / Dimension
    3.98Lx2.54W x 1.03 H 101.2mmx64.6mmx26.2mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    100W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    1500V
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    3.57A