  • CH02016-18RJFTC
CH02016-18RJFTC
advertisement
Manufacturer No:
CH02016-18RJFTC
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-CH02016-18RJFTC
Package:
02016 (0504 Metric)
Datasheet:
CH02016-18RJFTC
Description:
CH Series, Thin Film, 18Ohms, 0.03W 1/32W, ±5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CH02016-18RJFTC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    02016 (0504 Metric)
  • Supplier Device Package
    02016
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CH
  • Size / Dimension
    0.019Lx0.015W 0.48mmx0.39mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    18Ohms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm