  • CGS122U100R3C
CGS122U100R3C
advertisement
Manufacturer No:
CGS122U100R3C
HK JDW NO:
512-CGS122U100R3C
Package:
Aluminum
Datasheet:
CGS122U100R3C
Description:
1.2mF Capacitor Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
CGS122U100R3C
  • Package / Case
    Aluminum
  • Number of Pins
    2
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Capacitance
    1.2mF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    62mOhm
  • Diameter
    35mm
  • Height
    79.4mm