  • CGR392U040R3C
CGR392U040R3C
advertisement
Manufacturer No:
CGR392U040R3C
HK JDW NO:
512-CGR392U040R3C
Package:
Datasheet:
CGR392U040R3C
Description:
3.9mF Capacitor
Step5Bar-code shipping tag
CGR392U040R3C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    3.9mF
  • Voltage - Rated DC
    40V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13mOhm
  • Diameter
    35mm
  • Height
    79.4mm