  • CGD06-SZ110V-50MM
CGD06-SZ110V-50MM
advertisement
Manufacturer No:
CGD06-SZ110V-50MM
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-CGD06-SZ110V-50MM
Package:
Datasheet:
Description:
DSSOLR(7SEG) SCREW GND FLT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CGD06-SZ110V-50MM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Series
    CGD
  • Feature
    Manual Reset, Test Button
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Supply
    110VAC
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Function
    Multiple
  • Delay Time
    0 ~ 60s
  • Trip Range
    500mA ~ 6A