  • CGA5F4C0G2J681J085AA
CGA5F4C0G2J681J085AA
advertisement
Manufacturer No:
CGA5F4C0G2J681J085AA
HK JDW NO:
769-CGA5F4C0G2J681J085AA
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
CGA5F4C0G2J681J085AA Overview
A program's size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.The unit can operate at 630V Volts DC - Rated DC.
CGA5F4C0G2J681J085AA Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V
CGA5F4C0G2J681J085AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CGA5F4C0G2J681J085AA applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
CGA5F4C0G2J681J085AA
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm