  • CFR2WSJR-73-1K6
CFR2WSJR-73-1K6
advertisement
Manufacturer No:
CFR2WSJR-73-1K6
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CFR2WSJR-73-1K6
Datasheet:
CFR2WSJR-73-1K6
Step5Bar-code shipping tag
CFR2WSJR-73-1K6
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CFR
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    -350/ +350ppm/°C
  • Resistance
    1.6kOhm
  • Power (Watts)
    2W