  • CFR100JR-73-390R
CFR100JR-73-390R
advertisement
Manufacturer No:
CFR100JR-73-390R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CFR100JR-73-390R
Datasheet:
CFR100JR-73-390R
Description:
390Ohm, 1W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CFR100JR-73-390R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    CFR
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    -350/ +350ppm/°C
  • Resistance
    390Ohm
  • Composition
    Carbon Film
  • Power (Watts)
    1W