  • CFR-25JR-PN30R
CFR-25JR-PN30R
advertisement
Manufacturer No:
CFR-25JR-PN30R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CFR-25JR-PN30R
Datasheet:
CFR-25JR-PN30R
Description:
30Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CFR-25JR-PN30R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CFR
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    -350/ +500ppm/°C
  • Resistance
    30Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W