  • CFR-12JR-52-160R
CFR-12JR-52-160R
advertisement
Manufacturer No:
CFR-12JR-52-160R
HK JDW NO:
898-CFR-12JR-52-160R
Datasheet:
CFR-12JR-52-160R
Description:
160Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CFR-12JR-52-160R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    -350/ +500ppm/°C
  • Resistance
    160Ohm
  • Power (Watts)
    0.167W 1/6W
  • Max Power Dissipation
    167mW