  • CFR-12GR-52-82K
CFR-12GR-52-82K
advertisement
Manufacturer No:
CFR-12GR-52-82K
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CFR-12GR-52-82K
Package:
Axial
Datasheet:
CFR-12GR-52-82K
Description:
82kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CFR-12GR-52-82K
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CFR
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    -350/ +500ppm/°C
  • Resistance
    82kOhm
  • Composition
    Carbon Film
  • Power (Watts)
    0.167W 1/6W