  • CFM25S120-E
CFM25S120-E
advertisement
Manufacturer No:
CFM25S120-E
HK JDW NO:
136-CFM25S120-E
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
CFM25S120-E
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 25W
Step5Bar-code shipping tag
CFM25S120-E
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C With Derating
  • Series
    CFM25S (25W)
  • Size / Dimension
    2.09Lx1.19W x 0.98 H 53.1mmx30.3mmx24.8mm
  • Feature
    Universal Input
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    25W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC, Nemko
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    2.1A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Line Regulation
    ±1%