  • CFM21S240-E
CFM21S240-E
advertisement
Manufacturer No:
CFM21S240-E
HK JDW NO:
136-CFM21S240-E
Package:
Module
Datasheet:
CFM21S240-E
Description:
Switching Power Supplies 20W, Encapsulated 90-264VACin, 24Vout
Step5Bar-code shipping tag
CFM21S240-E
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    CFM21 (20W)
  • Size / Dimension
    2.53Lx1.74W x 0.80 H 64.2mmx44.2mmx20.4mm
  • Feature
    Universal Input
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    22W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Current - Output 1
    900mA
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%
  • Height
    20.4mm