  • CFM12JT9R10
CFM12JT9R10
advertisement
Manufacturer No:
CFM12JT9R10
HK JDW NO:
762-CFM12JT9R10
Datasheet:
CFM12JT9R10
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 9.1Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,
Quantity:
In Stock : 1700
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CFM12JT9R10
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    9.1Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.55 mm