  • CFM12JA22R0
CFM12JA22R0
advertisement
Manufacturer No:
CFM12JA22R0
HK JDW NO:
762-CFM12JA22R0
Package:
Axial
Datasheet:
CFM12JA22R0
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 22Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CFM12JA22R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/ -400ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Composition
    Carbon Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.3mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    CFM
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±5%