  • CFM06S090-E
CFM06S090-E
advertisement
Manufacturer No:
CFM06S090-E
HK JDW NO:
136-CFM06S090-E
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
CFM06S090-E
Description:
Quantity:
In Stock : 44
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CFM06S090-E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C With Derating
  • Series
    CFM06S (6W)
  • Size / Dimension
    1.62Lx0.83W x 0.79 H 41.1mmx21.0mmx20.0mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    6W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, D-Mark, FCC
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Output 1
    9V
  • Current - Output (Max)
    670mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 120V~370VDC
  • Line Regulation
    ±1%
  • Load Regulation
    ±5%