  • CFM-8025V-126-280-11
CFM-8025V-126-280-11
advertisement
Manufacturer No:
CFM-8025V-126-280-11
HK JDW NO:
207-CFM-8025V-126-280-11
Package:
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
CFM-8025V-126-280-11
  • Weight
    0.165lb 74.84g
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Power (Watts)
    900mW
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.075A
  • Lifetime @ Temp
    70000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    2600 RPM
  • Air Flow
    33.1 CFM (0.927m3/min)
  • Noise
    28.0 dB(A)
  • Voltage Range
    4.5V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.110 in H2O (27.4 Pa)
  • Width
    25.00mm