  • CFM-6025V-138-220-20
CFM-6025V-138-220-20
advertisement
Manufacturer No:
CFM-6025V-138-220-20
Manufacturer:
CUI Devices
HK JDW NO:
207-CFM-6025V-138-220-20
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 80
Step5Bar-code shipping tag
CFM-6025V-138-220-20
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Feature
    Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.083A
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    70000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3800 RPM
  • Bearing Type
    omniCOOL™ Magnetic Sleeve
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    19.3 CFM (0.540m3/min)
  • Noise
    22.0 dB(A)
  • Voltage Range
    4.5V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.150 in H2O (37.4 Pa)
  • Width
    25.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Weight
    0.099lb 44.91g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C