  • CFB200-48S28
CFB200-48S28
advertisement
Manufacturer No:
CFB200-48S28
HK JDW NO:
136-CFB200-48S28
Package:
Full Brick
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CFB200-48S28
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Full Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    CFB200 (200W)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.40W x 0.52 H 116.8mmx61.0mmx13.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Output Power
    200W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Current - Output 1
    7.14A
  • Nominal Input Voltage
    48V