  • CF710KA0065001M
CF710KA0065001M
advertisement
Manufacturer No:
CF710KA0065001M
Manufacturer:
Laird Technologies EMI
HK JDW NO:
445-CF710KA0065001M
Package:
Datasheet:
CF710KA0065001M
Purchasing and Inquiry
CF710KA0065001M Overview
CF710KA0065001M Features
Conductive Foam Sheet
EcoFoam? series
CF710KA0065001M Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI CF710KA0065001M RFI & EMI Materials applications.
  • Receive
  • Secure Payment
  • Low Noise Amplifier
  • LoT applications
  • Health care
  • Health and Fitness
  • Switch
  • Power management
  • Internet of Things
  • Wireless Price Tags
Step5Bar-code shipping tag
CF710KA0065001M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Shape
    Rectangular
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2014
  • Series
    EcoFoam™
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Conductive Foam Sheet
  • Max Operating Temperature
    158°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shelf Life
    12 Months
  • Adhesive
    Conductive, Single Sided
  • Storage/Refrigeration Temperature
    73.4°F 23°C
  • Length
    39.370 1.00m
  • Width
    0.256 6.50mm
  • Thickness
    1.016mm
  • Thickness - Overall
    0.039 1.00mm