  • CF2JT330R
CF2JT330R
advertisement
Manufacturer No:
CF2JT330R
HK JDW NO:
762-CF2JT330R
Datasheet:
CF2JT330R
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 330Ohm, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CF2JT330R
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CF
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.591L 5.00mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/ -400ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Composition
  • Power Rating
    2W
  • Construction
    Tubular
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    500V
  • Diameter
    5mm