  • CF1JT1M50
CF1JT1M50
advertisement
Manufacturer No:
CF1JT1M50
HK JDW NO:
762-CF1JT1M50
Datasheet:
CF1JT1M50
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.5MOhm, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CF1JT1M50
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.433L 4.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    0/ -1500ppm/°C
  • Resistance
    1.5MOhm
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    500V
  • Diameter
    4.5mm