  • CF18JT6M80
CF18JT6M80
advertisement
Manufacturer No:
CF18JT6M80
HK JDW NO:
762-CF18JT6M80
Datasheet:
CF18JT6M80
Description:
RES 6.8M OHM 1/8W 5% AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
CF18JT6M80
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Diameter
    1.7mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    0/ -1500ppm/°C
  • Resistance
    6.8MOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W