  • CF14JT750R
CF14JT750R
advertisement
Manufacturer No:
CF14JT750R
HK JDW NO:
762-CF14JT750R
Datasheet:
CF14JT750R
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 750Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Quantity:
In Stock : 9513
Step5Bar-code shipping tag
CF14JT750R
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/ -400ppm/°C
  • Resistance
    750Ohm
  • Composition
    Carbon Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    250mW
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.3mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%