  • CF12GA110K
CF12GA110K
advertisement
Manufacturer No:
CF12GA110K
HK JDW NO:
762-CF12GA110K
Package:
Axial
Datasheet:
CF12GA110K
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 110kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CF12GA110K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    CF
  • Size / Dimension
    0.106Diax0.335L 2.70mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/ -850ppm/°C
  • Resistance
    110kOhm
  • Composition
    Carbon Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.7mm